514 853 866

Zadzwoń, 7 dni w tygodniu 9:00 - 22:00

Maszy pytania? Zadzwoń 7 dni w tygodniu 9:00 - 22:00

E-mail

kontakt@weryfikacje.com

Adres

Ul. Sienkiewicza 85/87,
piętro XI, lok. 8
90-057 Łódź

Napisz do nas

Zobacz najczęstsze pytania

Czym różni się tradycyjna rozmowa ze sprzedającym, a wywiad przeprowadzony przez naszych specjalistów??

Różnica jest taka jak pomiędzy rezultatem naprawy samochodu przez mechanika amatora, a naprawą wykonaną przez autoryzowany serwis samochodowy. Wynik końcowy zależy od praktycznych umiejętności, które są rezultatem posiadania specjalistycznej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Kiedyś, każdy sam naprawiał swojego malucha pod blokiem i maluch jeździł. Czasy się zmieniły, rynek aut używanych i metody stosowane przez sprzedających również się zmieniły, to co kiedyś dobrze działało dziś jest nieskuteczne.

Na czym polega rozmowa weryfikacyjna?

To najczęściej zadawane nam pytanie. Przede wszystkim zapewniamy Cię, że nie potrafimy czytać w myślach sprzedającego. Stosujemy uznane naukowe metody z zakresu psychologii śledczej, a w szczególności taktykę i technikę przesłuchań (wywiadu), oraz metodykę oceny szczerości i wiarygodności zeznań (wypowiedzi). Typowa rozmowa prowadzona przez naszego specjalistę trwa od 35 do 70 minut, w jej trakcie zostaje zadane od 40 do 120 pytań. Następnie każda rozmowa jest analizowana w zespole dwuosobowym, aby zobiektywizować wnioski. Jeśli występują nie dające się usunąć wątpliwości, wykonywany jest powtórny telefon w celu „dosłuchania” sprzedającego. Całość weryfikacji sprzedającego trwa od 1,5 do 3 godzin. Tak duże zaangażowanie zawsze przekłada się na obiektywny obraz dotyczący sprzedawanego pojazdu zawarty w raporcie końcowym.

Jaka jest dokładność ustaleń rozmowy weryfikacyjnej?

Na podstawie wywiadu nie jesteśmy w stanie określić grubości lakieru, ale dowiadujemy się czy auto ma przeszłość wypadkową. Nie ustalamy o ile dokładnie auto ma skręcony przebieg, ale ujawnimy czy jest on oryginalny. Pozyskujemy i weryfikujemy istotne informacje, aby umożliwić Ci świadomą decyzję czy warto zainwestować w szczegółowe sprawdzenie auta na miejscu jego postoju.

Kto prowadzi wywiad ze sprzedającym?

Wywiad ze sprzedającym prowadzi osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tym zakresie. Zawsze jest to dyplomowany psycholog śledczy ze specjalizacją w zakresie taktyki i techniki przesłuchań oraz oceny wiarygodności i szczerości wypowiedzi.

Czy te metody są stosowane w innych branżach?

Tak, te same metody stosują m. in. banki, firmy pożyczkowe, firmy ubezpieczeniowe, biura detektywistyczne, a przede wszystkim przesłuchanie wraz o oceną szczerości wypowiedzi jest najczęściej stosowaną metodą wykrywczą stosowaną przez organy ścigania.